درباره ما

فعالیت لتوس از سال ۱۳۸۷ در زمینی به وسعت ۱۵۰۰۰ متر مربع در شهر صنعتی کاوه آغاز شد.

با اندیشه ی بهبود سلامت جامعه و با اخذ مجوز های لازم از سازمان غذا و دارو اقدام به تولید سالاد،میوه و سبزیجات تازه و کاملاً بهداشتی با علامت تجاری لتوس نموده و توانسته ایم سلامت غذایی بخشی از جامعه را ارتقاء بخشیم .

متخصصین کار آزموده ، ماشین آلات با تکنولوژی نوین ،آزمایشگاه های مجهز و شبکه توزیع گسترده ( با حفظ زنجیره سرد ) در صنعت غذا را بکار گرفته تا بتوانیم محصولاتی تازه و با کیفیت شایسته شمامصرف کنندگان گرامی را عرضه نماییم ، کسب عنوان واحد نمونه برتر در پنج سال متوالی( 90 الی 94 ) شاخص این عملکرد می باشد .

باتوجه به استقبال و افزایش تقاضا از سوی شما مصرف کنندگان گرامی و اهداف بلند مدت لتوس،ما را براین داشت تاگامی مثبت و شایسته در جهت اتقاء ظرفیت تولید،بهبودمستمرکیفیت و افزایش تنوع محصولاتمان برداریم،لذا با احداث کارخانه جدیدی به وسعت 35/000 متر مربع و با اخذ گواهینامه های بین المللی از جمله:

ISO9001:2015-ISO2200:2005،ISO14001:2015-IMS-HACCP-OHSAS18001 

خود را آماده نموده ایم تا بتوانیم با حضور موثر و مداوم در بازار داخلی و در عرصه بین المللی موفقیت های بیشتری را کسب نماییم.

خط مشی صنایع غذایی لتوس


خط مشی صنایع غذایی لتوس

اهداف صنایع غذایی لتوس

 

-بهبود سلامتی آحاد جامعه با تولید و عرضه محصولات کاملاً بهداشتی و ارگانیک به جهت زندگی شاداب و با طراوت

-ارتقاء فرهنگ استفاده از انواع سالاد، میوه و سبزیجات و آشنایی هر چه بیشتر مردم بافواید و مزایای آن درسبد غذایی خانوار

-بهبودمستمر،ارتقاءکیفیت،افزایش رضایت و اعتماد شما مشتریان و مصرف کنندگان گرامی با استفاده از نیروهای مجرب و کار آزموده،ماشین آلات و تجهیزات به روز و اتوماتیک

مراحل تولید

انتخاب مواد اولیه :

میوه و سبزیجات تازه با کیفیت بسیار بالا از مزارع و باغ ها تهیه شده و وارد کارخانه می شود و پس از انجام آزمایشهایی مبنی بر مرغوب بودن آن توسط آزمایشگاه تاییدوسپس با تایید کنترل کیفیت در شرایط خاص نگهداری شده تا آماده ورود به خط تولید گردد.

آماده سازی اولیه:

به محض خروج سبزیجات ومیوه جات نگهداری شده در شرایط خاص ، بخش های زائد آن جدا شده و آماده ورود به خط تولید می شود .

خرد کردن :

کاهو و سبزیجات جهت جلوگیری از آسیب بافتی و از دست رفتن مواد مغذی و ویتامین ها با دستگاه کاملاً اتوماتیک در اندازه های یکنواخت خرد شده وسپس وارد اولین مرحله شستشو می گردد.

شستشوی اولیه :

خط شستشوی اولیه دارای وان شستشو، سیستم تزریق حبابهای هوا،حشره گیر و انگل زدایی از سبزیجات می باشد پس از این مرحله شستشوی اولیه ، سبزیجات مجدداً با آب تمیز خالص شستشو شده و وارد مرحله بعدی شستشومیگرددکه این مراحل کاملاً اتوماتیک می باشد.

شستشوی ثانویه وضدعفونی کردن :

در این قسمت با استفاده از سیستم ایجاد حباب هوا و فشار آب و همچنین با استفاده از تزریق گاز ازن به درون آب اقدام  به ضد عفونی کردن سبزیجات کرده و سپس با آب خالص مجدداً شستشو می گردد.

مرحله آب گیری :

در این مرحله، سبزیجات توسط دستگاه اتوماتیک آبگیری شده و وارد مرحله بسته بندی می شود.

مرحله بسته بندی :

دستگاههای بسته بندی کاملاً اتوماتیک بوده و محصولات تحت اتمسفر اصلاح شده بسته بندی می گردد و سپس وارد سردخانه( دمای بین 1 الی 4 درجه سانتیگراد )شده و در آنجا نگهداری می شود.

آزمایشگاه وکنترل کیفیت :

برای اطمینان از سلامت سالادوسبزیجات لتوس درحین تولید، بازرسی های اپتیکال ( Optical) توسط بازرسین کنترل کیفیت و بعد از تولید، آزمایشات لازم میکروبی و شیمیایی در آزمایشگاههای مجهز توسط کارشناسان مجرب بر روی محصول صورت گرفته و بعد از اطمینان از سلامت و کیفیت محصول مجوز ارسال به دست شما مصرف کننده عزیز صادر می شود.

توجه:دقت به عمر مفید محصول(SHELF-LIFE) که بر روی بسته ها حک می گردد بسیار حائز اهمیت است.